Dlaczego warto wdrożyć system kontroli dostępu w hotelu?

Dlaczego warto wdrożyć system kontroli dostępu w hotelu?

Standardowy system kontroli dostępu w hotelu składa się z automatycznej i scentralizowanej kontroli podsystemów budynku, takich jak klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja czy oświetlenie, aby zapewnić użytkownikom komfort, minimalizację zużycia energii oraz obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wszystkie zaangażowane urządzenia elektroniczne korzystają z sieci komputerowych, aby monitorować i kontrolować systemy zabezpieczeń, elementy mechaniczne, alarmy przeciwpożarowe oraz punkty oświetleniowe. Obecnie trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie jakiegokolwiek dużego obiektu hotelowego bez wsparcia ze strony zautomatyzowanego systemu, takiego jak InteliHotel.

System kontroli dostępu – Praktyczny system kontroli dostępu w hotelu

Bardzo ważne jest, aby utrzymać specyfikę hotelu w określonym zakresie, a jednocześnie przyczyniać się do szybkiego alarmowania personelu obsługującego w przypadku awarii. Zazwyczaj budynki z instalacją systemu automatyki budynkowej generują mniejsze koszty utrzymania, a minimalizacja zużycia energii jest celem w dążeniu do maksymalizacji wydajności. Oprócz hoteli, systemy kontroli dostępu znajdują zastosowanie w różnych instytucjach, budynkach przemysłowych oraz domach. Systemy te zawierają wiele typów wejść i wyjść instalacyjnych. Obejmują czujniki, które mierzą zmienne takie jak temperatura, ciśnienie, wilgotność, itp. Stosujemy głównie analogowe sterowniki, które pozwalają na regulowanie prędkości urządzeń oraz ich położenia, na przykład w sytuacji, gdy potrzebne jest zablokowanie zaworu gorącej wody. Na szczególną uwagę zasługują systemy kontroli dostępu w hotelu oferowane przez firmę InteliHotel.

Zastosowanie systemu

System kontroli dostępu hotelu daje bardzo szerokie możliwości. W przypadku oświetlenia steruje on wyłączaniem lub włączaniem, a także może przyciemnić światła. Jeśli zainstalowane lampy nie działają, czujniki informują o konieczności wymiany żarówek, co pozwala na oszczędność kosztów i poprawia efektywność konserwacji. To sprawia, że zarządzanie utrzymaniem jest szybkie i łatwe, nawet w przypadku dużego metrażu i skomplikowanego układu hotelu. System kontroli dostępu w hotelu jest łatwy do zainstalowania zarówno w nowych, jak i starych budynkach. W przypadku konieczności naprawy, można dowolnie zaktualizować budynek w każdej chwili. Wśród innych zalet wyróżnić można większe bezpieczeństwo i łatwe wykrywanie zagrożeń w razie ich wystąpienia. Usługi oferowane przez InteliHotel znajdują się w czołówce dostarczania wysokiej jakości instalacji do wdrażania systemów automatyki.

system kontroli dostępu

Automatyzacja procesów

Nowoczesne systemy kontroli dostępu w hotelach uwzględniają różne automatyczne procesy kontroli budynków, wymianę informacji między departamentami oraz poprawę czasu reakcji podczas sytuacji kryzysowych oraz uwzględniają zmniejszenie kosztów instalacyjnych oraz eksploatacyjnych. W automatyce budynków zainstalowane są skomputeryzowane kontrolery, które aktywnie zarządzają budynkiem, kontrolując ogrzewanie, wentylację oraz oświetlenie. Elektryczne i mechaniczne systemy budynku działają bardzo inteligentnie i wydajnie. Minimalizują również koszty energii dzięki lepszemu gospodarowaniu przestrzeni i zmniejszeniu zapotrzebowania na powietrze zewnętrzne, gdy nie jest to konieczne. Gdy nie kontroluje się i monitoruje poszczególnych systemów, mogą one działać nieprawidłowo, co skutkuje dyskomfortem gości i marnotrawieniem cennej energii.

Poprzez zautomatyzowany system kontroli dostępu w hotelu znacznie uproszczono funkcjonowanie całego obiektu. Dane są płynnie integrowane z różnych systemów poprzez graficzny interfejs użytkownika. To minimalizuje konieczność zaangażowania w pamięci różnych poleceń. Kiedy system kontroli dostępu w hotelu steruje sprzętem mechanicznym, stają się on bardziej niezawodny i nie wymaga częstych konserwacji. Wyrafinowane sterowanie wymagane w zautomatyzowanych systemach sterowania budynkiem jest łatwe w obsłudze. Większość konwencjonalnych urządzeń sterujących zazwyczaj spełnia każde kryteria projektowe.

System kontroli dostępu – Obniżenie kosztów eksploatacyjnych

Skomputeryzowane elementy sterujące pomagają utrzymać równomierną temperaturę i poziom oświetlenia, co powoduje niższe koszty operacyjne. W przypadku utrzymania stałej temperatury i odpowiedniego poziomu oświetlenia, zużycie energii jest minimalizowane, co niweluje marnotrawstwo energii. Kiedy goście hotelu są zadowoleni z zarządzania budynkami, wpływa mniej skarg, które ostatecznie doprowadzą do poprawy wizerunku obiektu. Niespodziewane uszkodzenia sprzętu mogą stwarzać duży stres oraz generować dodatkowe koszty. Jednak regularne monitorowanie i kontrolowanie sprzętu mechanicznego przyczynia się do wydłużenia jego żywotności. Większość zautomatyzowanych systemów kontroli dostępu w hotelu obejmuje lepsze oprogramowanie i sprzęt do zarządzania obiektem, co dodatkowo obniża koszty operacyjne. Jednocześnie budynek zyskuje wyższa pozycję na rynku z powodu lepszego oraz bardziej nowoczesnego systemu. Wartość nieruchomości również rośnie, co dodatkowo podnosi jej prestiż.

Dowiedz się więcej jaki powinien być dotykowy monitor.

Powrót na górę