Dlaczego warto zdecydować się na serwis bram garażowych?

Dlaczego warto zdecydować się na serwis bram garażowych?

Właściciele domów z posesją bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób możliwe jest uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z naprawą bramy garażowej. Jak wiadomo jej zakup jest jednym z największych wydatków przy budowie domu. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na profesjonalny serwis bram garażowych.

Dlaczego warto postawić na profesjonalistów?

Należy mieć świadomość, że profesjonalny serwis bram garażowych przeważnie jest rekomendowany przez czołowych producentów bram garażowych. Zalecane jest wykonanie kompleksowego przeglądu omawianego urządzenia raz w roku. Koszt wynosi 200 złotych. Oznacza to, że miesięczny wydatek to około 17 złotych.

W ramach wspomnianej usługi zostanie wydłużona żywotność sprężyn. Jak wiadomo jest to istotny element dla funkcjonalności całości elementu bramy garażowej. Kolejnym atutem rozwiązania jest 5-letnia gwarancja na napęd i elektronikę. Ponadto serwis zapewnia cichą pracę praktycznie wszystkich mechanizmów. Jest to oczywiście możliwe dzięki regularnej konserwacji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że systematyczne przeglądy przyczyniają się do większego bezpieczeństwa:

  • dzieci,
  • mienia,
  • zwierząt.

Co dokładnie wchodzi w zakres profesjonalnego przeglądu bramy garażowej?

Należy mieć świadomość, że serwis wykonany raz w roku zagwarantuje użytkownikom komfort, a także bezpieczeństwo omawianych bram garażowych na lata. Klienci powinni jednak wiedzieć, za co dokładnie płacą. Warto wiedzieć, że fachowcy sprawdzają mocowanie, a także odpowiednio zasmarowują sprężyny. Ponadto zostaje dokonana weryfikacja poziomu zużycia linek, a także prawidłowa regulacja napięć.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że profesjonalny serwis wykonuje także przegląd rolek jezdnych. Pracownicy przedsiębiorstwa smarują także połączenia zawiasowe. Bardzo istotne znaczenie ma także weryfikacja stanu technicznego prowadnic i paneli. Należy mieć świadomość, że fachowcy wykonują test zabezpieczenia przeciążeniowego według wymogów normy EN 12 453,

Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy urządzenie zostało instalowane przez inną firmę, pracownicy serwisu weryfikują poprawność montażu całej bramy. Nie można zapomnieć, że klient otrzymuje szczegółowy raport z przeglądu. Godny uwagi jest fakt, że są w nim wypisane wszystkie naprawy usterek. Nie jest rekomendowane przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze omawianego serwisu sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do wspomnianej wcześniej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę