Leczenie alkoholizmu na Śląsku profesjonalnie i kompleksowo

Leczenie alkoholizmu na Śląsku profesjonalnie i kompleksowo

Alkoholizm to straszna i podstępna choroba, która w ostatnim czasie dotyka coraz więcej osób. W jaki sposób można takim chorym pomóc oraz gdzie znaleźć środki na leczenie alkoholizmu na śląsku?

Alkoholizm niszczy nie tylko chorego

Jak wynika z najnowszych badań, z alkoholizmem zmaga się obecnie w Polsce ponad 2,5 mln osób. Zdecydowanie jest to bardzo duża ilość biorąc pod uwagę fakt, że są to dane oficjalne. To znaczy pacjentów, u których odkryto ten problem i być może którzy podjęli jakiekolwiek leczenie. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co z pozostałymi osobami, które wciąż tkwią w nałogu i nie pozwalają sobie w żaden sposób pomóc?

Zdecydowanie choroba alkoholowa jest problemem nie tylko samego chorego, który stopniowo wyniszcza swój organizm, doprowadzając samodzielnie i często świadomie do swojej śmierci. To także ogromny problem dla wielu rodzin, które na co dzień żyją z osobą uzależnioną. Bardzo często w takich przypadkach można zauważyć syndrom osoby współuzależnionej. Statystycznie alkoholizm najczęściej dotyka mężczyzn, w tym przypadku osobami współuzależnionymi są kobiety. Jednak nie należy uogólniać tego problemu, ponieważ w ośrodkach uzależnień równie często można spotkać także kobiety, które piją. Najbardziej w całej tej sytuacji cierpią często dzieci, ponieważ najmłodsi nie zdają sobie powagi z problemu, a także nie rozumieją często całej tej sytuacji. Gdy już dorosną, często nazywane są DDA, czyli dorosłymi dziećmi alkoholików. Taki stan wymaga oczywiście odpowiedniej terapii, jednak może się okazać, że już nigdy nie powrócą do normalnego trybu życia. Zatem w jaki sposób można pomóc osobie uzależnionej?

leczenie alkoholizmu na śląsku

Pomoc osobie uzależnionej

Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę pomoc osobie uzależnionej od alkoholu jest niezwykle trudna, ponieważ w tym przypadku to chory musi chcieć podjąć leczenie. Tak naprawdę tylko w przypadku, gdy ubezwłasnowolnimy taką osobę, możemy decydować za nią i o jej leczeniu. W przeciwnym razie często osoby spokrewnione z chorym muszą toczyć batalię, aby w końcu dostrzegł problem i zaczął się leczyć. Istnieje kilka sposobów na pomoc choremu, między innymi:

  • na samym początku wizyty u psychologa lub psychiatry,
  • uczęszczanie na spotkania klubu anonimowych alkoholików,
  • umieszczenie w ośrodku zamkniętym.

Zdecydowanie gdy pomoc specjalistów nie wystarcza, takie leczenie alkoholizmu na śląsku. Oraz w innych rejonach kraju najlepiej jest przeprowadzić w ośrodku zamkniętym. To właśnie w tym miejscu chory, ponieważ tak trzeba nazwać tą osobę. Nie będzie miał żadnych pokus, a przede wszystkim dostępu do alkoholu. Dzięki współpracy z wieloma specjalistami, a także uczestnicząc w wielu zajęciach będzie miał możliwość poznać genezę swojego problemu, wejrzeć w głąb siebie i zawalczyć o zdrowie. Na pewno leczenie alkoholizmu na śląsku nie jest łatwe, ale warto podjąć próbę.

3 komentarze do “Leczenie alkoholizmu na Śląsku profesjonalnie i kompleksowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę