Oprogramowanie Contact Center – Dlaczego warto?

Oprogramowanie Contact Center – Dlaczego warto?

Oprogramowanie contact center wspiera komunikację w coraz większej liczbie firm w Polsce i za granicą. Jakie są jego największe zalety?

Możliwość efektywnego docierania do klientów

Przedsiębiorstwo dzięki oprogramowaniu może sprzedawać zdecydowanie więcej poprzez udostępnianie klientom dodatkowych kanałów komunikacji. Doskonałymi przykładami mogą być Site Call, e-mail, chat, sms czy formularz www. Pracownicy będą mieli także możliwość obsługi dostępnych kanałów w ramach intuicyjnej platformy. Firma będzie traciła także znacznie mniej leadów. Konsultant będzie mógł zadzwonić do określonego klienta jako pierwszy.


Oprogramowanie Contact Center pozwala na budowanie wiedzy o swoich klientach. Dzięki temu w przyszłości przedsiębiorstwo będzie mogło przedstawić im spersonalizowaną ofertę. Ponadto skrypty rozmów pozwolą wyeliminować ewentualne błędy w rozmowach z potencjalnymi klientami. Kolejnym atutem omawianego rozwiązania jest poprawa terminowości kontaktów. Wystarczy ustawić alerty, które będą przypominały o konieczności ponownego kontaktu. Zostaną także zoptymalizowane koszty przez skrócenie czasu oczekiwania na połączenie z konsultantami.

Monitorowanie istotnych wskaźników, a także analizowanie danych i generowania raportów.

Firma korzystająca z omawianego rozwiązania będzie mogła monitorować na żywo efekty rozmów, a także liczbę połączeń. Pomogą w tym interaktywne dashboardy. Zaletą jest również zwiększenie kontroli nad pracownikami zdalnymi. Pracownicy mają możliwość zdecydowanego skrócenia rozmów. Na czytelnej karcie klienta będą bowiem zgromadzone wszystkie potrzebne interakcje. Przedsiębiorstwa korzystające z oprogramowania mogą zmniejszyć ewentualne ryzyko utraty połączeń od klientów, dzięki monitorowaniu wszystkich kanałów komunikacji. Klienci będą mieli możliwość umówienia się na rozmowę z pracownikiem firmy w dowolnie wybranym przez nich terminie. Z kolei nagrywanie rozmów sprawi, że klienci będą mieli zagwarantowaną najwyższą możliwą jakość rozmowy.

Oprogramowanie contact center

Zwiększenie sprzedaży

Przedsiębiorstwo będzie mogło wykorzystać dotychczasową bazę klientów, a następnie uruchomić kampanię, które będą dotyczyły określonych produktów czy usług. Firma może także znacznie zwiększyć tempo związane z wydzwanianiem leadów. Jest to możliwe dzięki wybraniu „trybu wydzwaniania„. Należy zaznaczyć, że klienci bardzo chwalą podniesienie aktywności sprzedażowej przez dedykowane funkcjonalności systemu. Narzędzie można wykorzystać w różnych branżach.

Do najważniejszych funkcji systemu contact center trzeba zaliczyć:

  • możliwość kolejkowania realizowanych połączeń,
  • tworzenie zapowiedzi głosowych,
  • raportowanie.

Oprogramowanie contact center pozwala skrócić do minimum czas oczekiwania na połączenie z danym klientem. Ponadto dzięki temu, że konsultanci będą mieli możliwość pracy w wielu kampaniach jednocześnie, poprawi się ich wydajność. Ogromnym atutem rozwiązania jest także znaczne zwiększenie szans na sprzedaż poprzez automatyczne przydzielenie poszczególnych rekordów do konsultantów posiadających odpowiednie umiejętności.

Raportowanie

Należy mieć świadomość, że bardzo szeroki wachlarz raportów z danych historycznych dostarczany przez system contact center pozwala zarówno na ocenę organizacji pracy, jak i przeprowadzanie odpowiednich analiz. Ponadto umożliwia podjęcie najlepszych decyzji organizacyjnych, które dążą do dostosowania pracy poszczególnych zespołów w ujęciu długoterminowym. W ten prosty sposób planowanie biznesu jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać.

Zwiększenie efektywności

Bardzo często wymienianym atutem oprogramowania contact center przez klientów jest znaczna poprawa efektywności realizowanej pracy. Możliwe jest wykonywanie i odbieranie większej liczby połączeń. Oznacza to tym samym, że pracownicy będą pracowali bardziej wydajnie. Oczywiście będzie to miało przełożenie na rezultaty ich działań.

Identyfikacja osób dzwoniących

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane oprogramowanie contact center wykorzystywane w określonym przedsiębiorstwie pozwala zidentyfikować osobę dzwoniącą. Jak wiadomo jest to ogromna pomoc, a także ułatwienie w trakcie funkcjonowania różnych działów w danej firmie. Ponadto zdobycie informacji o poszczególnych klientach umożliwia dopasowanie do nich odpowiedniej oferty.

3 komentarze do “Oprogramowanie Contact Center – Dlaczego warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę