Automatyka bramowa – Jak i gdzie kupić najlepszą bramę garażową?

Automatyka bramowa – Jak i gdzie kupić najlepszą bramę garażową?

Automatyka bramowa to zdecydowanie wygoda dla użytkownika. Napęd sterowany jest za pomocą pilota, którego zasięg może wynosić nawet do kilkunastu metrów. Dzięki temu mamy możliwość otwierania i zamykania bramy bez wychodzenia samochodu. To wielka zaleta szczególnie w deszczową pogodę, a także zimą. Kolejnym autem automatyki bramowej z pewnością jest zabezpieczenie przed włamywaczami. Można ją otworzyć tylko za pomocą pilota, a otwarcie bramy z zewnątrz jest bardzo trudne i czasochłonne. Kupując model wyposażony w automatykę, oszczędzamy czas na szukanie dopasowanego systemu i pieniądze na jego oddzielny zakup w przyszłości. Dodatkowo po wyposażeniu systemu w dodatkową baterię, będziemy mogli sterować bramą nawet w momencie przerwy dostępu prądu.

Automatyka bramowa – O czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważna jest wysokość nadproża, która powinna mieć przynajmniej 120 mm, aby sprawnie obsługiwać bramę zarówno ręcznie, jak i napędem. Głębokość także jest ważna, szczególnie kiedy zastosowana zostanie automatyka bramowa – wtedy długość garażu powinna wynosić 3250 mm.

Ważne są także węgarki, czyli wewnętrzne przestrzenie boczne. Powinny one mieć 100 mm szerokości. Umożliwia to zastosowanie dowolnego prowadzenia. Należy również sprawdzić, czy na suficie oraz ścianach nie znajdują się żadne okna lub belki konstrukcyjne, które mogłyby uniemożliwić montaż bramy.

Jak duża ma być brama?

Rozmiar bramy ma duże znaczenie. Jest on uzależniony od kilku czynników, które koniecznie musimy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, musimy znać wymiary naszego samochodu. Najlepiej wybrać bramę nieco większą, aby przy ewentualnej zmianie pojazdu na większy nie było problemu z wjechaniem do garażu. Jeśli podczas wyjazdu musimy nieco manewrować, również warto postawić na większą bramę.

Automatyka bramowa

Automatyka bramowa – Pamiętaj o bezpieczeństwie

Przed zakupem warto upewnić się, czy brama posiada zabezpieczenia przed zgnieceniem, przytrzaśnięciem lub też przycięciem. Warto wybrać taką, która zabezpiecza przed opadaniem w momencie zerwania się sprężyny. Dobrze, jeśli rolki jezdne wyposażone są w osłonę na palce.

Estetyka również jest ważna

Brama garażowa jest spora, także z pewnością będzie wyróżniać się na tle elewacji. Aby zachować spójność, warto kierować się wyglądem fasady budynku. Jej wygląd powinien pasować do elewacji, dachu, a także innych elementów wykończeniowych.

Automatyka bramowa – Postaw na wygodę i wybierz automatykę

Zakup bramy garażowej to niemały wydatek, dlatego warto wszystko dokładnie zaplanować. Wybierając bramę, należy uwzględnić kilka czynników, między innymi wielkość działki i pojazdu, wysokość garażu, a także rozmiar otworu wjazdowego. Oferta jest spora, dlatego na pewno każdy znajdzie tę idealną dla siebie. Oprócz samej bramy ważna jest także automatyka bramowa. W dzisiejszym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, zamawiając bramę garażową.

3 komentarze do “Automatyka bramowa – Jak i gdzie kupić najlepszą bramę garażową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę