Samochody używane – dlaczego warto kupić?

Samochody używane – dlaczego warto kupić?

Samochody używane jeżeli chodzi o podjęcie decyzji o zakupie często uważa się za bardzo trudne. I nie chodzi tu nawet o takie kwestie jak pewien dystans do aut z drugiej ręki, lecz raczej o obawy związane z ich stanem technicznym. Na szczęście zakup auta używanego, nie zawsze musi wiązać się z koniecznością ponoszenia dużych wydatków. Co więcej, kupno u sprawdzonego sprzedawcy, może te wydatki wyeliminować! Pewnym sposobem jest zakup samochodu używanego z gwarancją.

Samochody używane – Dlaczego warto mieć auto używane?

Wiele fabrycznie nowych pojazdów charakteryzuje się problemami „wieku dziecięcego”. Mowa tu oczywiście o początkowych generacjach konkretnych modeli, które często wymagają dopracowania. Błędy w komputerach pokładowych, szybko zużywające się (i drogie) komponenty, a także wysokie koszty serwisu, doprowadzają wręcz do multiplikacji ponoszonych wydatków. Tych wad nie posiadają samochody używane, które co prawda „mają swoje na liczniku”, ale też w wielu przypadkach funkcjonują bezawaryjnie.

Pojazd z gwarancją? Czemu nie!

Część komisów samochodowych współpracuje z doświadczonymi centrami diagnostycznymi. Dzięki tej współpracy samochody używane są na bieżąco poddawane badaniom technicznym, a co za tym idzie – ich stan jest zdecydowanie lepszy, niż przeciętnych aut używanych sprzedawanych poza komisem. Co więcej – komisant bardzo często dokłada wszelkich starań, by posiadane przez niego auta były na bieżąco serwisowane. Oczywiście polityka ta prowadzi do podniesienia kosztów sprzedaży aut, ale też daje kupującemu pewność, że dane auto nie wymaga dodatkowych inwestycji. Oznacza to, też możliwość wystawienia gwarancji.

Gwarancja samochodu używanego to pewność, a zakup to bardzo korzystna inwestycja. Zwłaszcza że:

  • ich cena jest o około 30 procent niższa od analogicznych, nowych samochodów,
  • ich stan techniczny jest sprawdzony; co więcej – pojazdy nie wymagają przeprowadzania „na starcie” kosztownych napraw,
  • zakup takiego auta ogranicza się do kilku prostych formalności, cała procedura może trwać zaledwie kilka chwil,
  • samochody te oferują statystycznie dużo korzystniejsze wyposażenie,
  • są to modele sprawdzone i dopracowane, a nie pojazdy, które dopiero co pojawiają się na rynku,
  • każdy z tych pojazdów ma zweryfikowaną historię (również pod kątem prawnym).

samochody używane

Samochody używane – Auto na firmę? Czemu nie!

Auto używane to doskonała inwestycja dla przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca, który decyduje się na jego nabycie, może być pewien, że samochód posłuży mu przez wiele lat. Pojazd taki może posiadać gwarancję, która poświadcza jego jakość przed kupującym. Samochód używany na firmę może być zarówno pojazdem typowo transportowym, jak również autem o charakterze stricte reprezentacyjnym. Zwłaszcza że poziom wykończenia wielu używanych aut często dorównuje nowym odpowiednikom. Podsumowując, zakup używanego auta może być bardzo opłacalną inwestycją. I to zarówno w przypadku osób zainteresowanych kupnem „na siebie”, jak i w przypadku przedsiębiorców. Co więcej – w ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy!

Pewny Automobil – sprawdzony komis w Gliwicach

Zakup samochodu używanego ma sens jedynie w sprawdzonym miejscu. Gliwicki komis oferuje auta wszystkich marek. Pewny Automobil to firma, która posiada na m.in. toyoty, mazdy, fordy, renault i ople używane na sprzedaż.

Dowiedz sie także na temat komisu samochodowego Toyoty w Katowicach!

3 komentarze do “Samochody używane – dlaczego warto kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę