Zarządzanie projektami z JIRA nigdy nie było prostsze

Jeśli Twoja firma prowadzi działalność w sektorze IT, to na pewno realizujesz projekty. Żeby sprawnie zarządzać takimi projektami, potrzebny jest system do obsługi zadań na różnych etapach oraz sterowania osobami odpowiedzialnymi za wykonanie danego zadania. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czemu z wszystkich programów warto wybrać JIRA.

JIRA – komfortowe rozwiązanie dla każdej firmy

JIRA to jeden z najlepszych i najbardziej popularnych systemów, szczególnie ulubiony przez informatyków oraz kierowników projektów. Przy pomocy JIRA dokładnie widać, kto jest odpowiedzialny za postęp projektu oraz monitorowanie, czy pracownicy wywiązują się ze swoich zadań. JIRA jest całkowicie wirtualna. To system inteligentych tablic, które można w dowolny sposób dostosować do własnych potrzeb lub według uznania zespołu projektowego. Można udostępnić do niej hasła również współpracownikom po stronie klienta, bez obawy, że zobaczą oni dane dostępne jedynie dla pracowników naszej firmy. JIRA jest bardzo intuicyjna, każdy nauczy się ją obsługiwać w kilka minut. Można przesuwać zadania z jednego statusu do kolejnego, można przypisywać zadnie innemu koledze lub koleżance z zespołu.
Żeby używać JIRA trzeba mieć konto, najlepiej założone przez informatyków z firmy odpowiedzialnej za prowadzenie projektu. Specjalne ustawienia i prawa będą należały wyłącznie do upoważnionych osób, reszta zespołu będzie mogła wykonywać jedynie prace w trybie zwykłego użytkownika.

JIRA – zalety

Największą zaletą zarządzania projektu za pomocą JIRA jest kontrola czasu. Dzięki niej doskonale widać, czy jesteśmy z projektem na czas, gdzie powstały ewentualne zastoje, JIRA to wszystko wychwyci i wskaże, gdzie potrzebna jest reakcja kierownika. Może też ona świetnie posłużyć do kontroli budżetu. Wszystkie wydatki muszą zostać wpisane i wycenione do wglądu. W JIRA nic się nie ukryje. To przejrzysty sposób na dzielenie się informacjami razem z zespołem oraz szefostwem, oraz innymi zewnętrznymi osobami, które mogą być zainteresowane wynikami prac. Jeśli chcesz usprawnić pracę w swoim zespole, przyśpieszyć realizację projektów, a co najważniejsze, doprowadzić swoje projekty do końca, JIRA to wspaniałe rozwiązanie.