Skleroterapia – bezbolesne i bezpieczne leczenie żylaków

Żylaki to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli więc nie działają żadne kremy i maści, to warto wypróbować metodę, jaką jest skleroterapia. Jest to całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg, dzięki któremu można szybko pozbyć się żylaków, a także pajączków. Więcej informacji na temat tego zabiegu w tym artykule.

Leczenie pajączków

Skleroterapia pozwala na leczenie nie tylko pojedynczych żylaków, ale również tych większych, które czasami zajmują dużą powierzchnię nóg. Możliwe jest leczenie tą metodą wszystkich żylaków i nie ważne jest, w którym one powstały miejscu i z jakiego powodu, a więc można leczyć żylaki po ciąży, powstałe po operacji, jak i po różnych zmianach dermatologicznych. Tak więc, na czym polega cały zabieg? Podczas takiej terapii pacjentowi podawany jest specjalny preparat, który ma na celu zwłóknienie ścian naczyń krwionośnych, a dzięki temu będą się one mogły zamknąć w naturalny sposób. Zatem efektem takiego zabiegu jest całkowite zniknięcie żylaków. Zabieg trwa krótko, a wykonywany jest przez doświadczonego i z odpowiednią wiedzą chirurga naczyniowego. Dzięki tej metodzie nie trzeba potem wykonywać operacji, która niesie za sobą powikłania, a robiona jest w znieczuleniu.

Do kogo jest przeznaczony ten zabieg?

Skleroterapia jest przeznaczona dla osób w różnym wieku, a nawet te starsze, u których metoda ta również jest skuteczna. Metoda ta inaczej nazywana jest obliteracją żylaków. Zabieg najlepiej wykonywać poza letnim okresem, ponieważ po zabiegu nie można wystawiać ciała na działanie promieni słonecznych. Poza tym przez krótki okres należy nosić rajstopy uciskowe, co przy letnich upałach nie jest zbyt komfortowe. O tym, kto może poddać się temu zabiegowi decyduje chirurg naczyniowy, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań będzie mógł podjąć decyzję odnośnie tego, czy u danego pacjenta można robić skleroterapię. Osoba skierowana na taką terapię będzie musiała się do niej odpowiednio przygotować. Ważne jest, aby przed zabiegiem nie stosować żadnych maści ani kremów i innych preparatów miejscowych, co w efekcie może potem doprowadzić do powstania zaczerwieniania.