Sklep motocyklowy – jaką wybrać odzież na motocykl?

Wybór odpowiedniej odzieży do jazdy motocyklem jest niezwykle ważny. Dobry strój powinien nie tylko być wygodny, ale przede wszystkim chronić przed urazami. Sklep motocyklowy to odpowiednie miejsce do dokonania najlepszego wyboru. Szeroki wybór asortymentu pozwoli na wybór idealnego dla siebie zestawu.

Co powinno znaleźć się w sklepie motocyklowym?

Każdy sklep motocyklowy powinien mieć: kurtki, bluzy, spodnie, kombinezony, ubrani do ochrony przed deszczem, pasy, kominiarki, ochraniacze, kaski,obuwie, a nawet czapki czy paski.
Każdy motocyklista staje przed wyborem między bardziej luźnym zestawem, czy typowo motocyklowym strojem. Każdy ma swoje plusy i minusy. Jednak najważniejsza jest ochrona ciała, ponieważ kontakt z asfaltem przy upadku jest zawsze bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia.
Najlepszym wyborem jest posiadanie kilku kompletów ubrań, przystosowanych do odpowiednich warunków atmosferycznych czy rodzaju jazdy. Najlepiej jest zainwestować więcej środków, ale w dobrej jakości ubrania.

Wyposażenie sklepu

Najważniejsze elementy odzieży, jakie oferuje dobry sklep motocyklowy to:
– kurtka i jeansy – wybierane najczęściej przez osoby, które chcą wyglądać „po cywilnemu”;
– komplet tekstylny – najbardziej uniwersalny, dobrze wyposażony, ale i najdroższy zestaw;
– skórzany kombinezon – jest najbezpieczniejszym strojem, jednak mało wygodnym i stosunkowo drogim;
– buty – wybór jest tu ogromy od modeli turystycznych, szosowych, sportowych, czy nawet pancernych; najistotniejsze jest jednak to by dobrze chroniły piszczele;
– kask – powinniśmy postawić na kask zapewniający komfort, lekki, ergonomiczny i zapewniający maksymalne bezpieczeństwo;
– rękawice – mamy wybór między szosowymi, sportowymi, a turystycznymi;
– bielizna – termoaktywna zapewnia większy komfort.
Jeśli używa się motocykla sportowego lub ścigacza, istotne jest by ubranie było dobrze dopasowane, przylegające do ciała. Zwykle ubrania są wykonane ze skóry lub materiałów syntetycznych.
Jeżdżąc w lecie najlepiej wybierać materiały bez membrany, a w zimie z membraną.

3 myśli na temat “Sklep motocyklowy – jaką wybrać odzież na motocykl?

Możliwość komentowania jest wyłączona.