Czy place zabaw budżet obywatelski to dobry pomysł?

Duże miasta z reguły pozbawione są przestrzeni zielonych oraz miejsc gdzie dzieci mogłyby spędzać swój wolny czas. U polskiej młodzieży królują gry na komputerze lub telefonie. Ciężko zachęcić młode osoby do wyjścia z mieszkania gdy na dworze same mury, brak chociaż skrawka trawy czy osiedlowej ławki.
Większość rodziców nie stać na wyjazdy na wakacje, nie mówiąc już o zagranicznych wojażach. Dzieci muszą sobie radzić same, zwykle siedzą w swoich domach lub u kolegów, koleżanek. Powstał pomysł place zabaw budżet obywatelski, a wszystko po to by umilić czas dzieciom. Zawsze lepiej gdy spędzą czas na świeżym powietrzu niż w domu w czterech ścianach.

Cele budżetu

Według definicji to demokratyczny proces dyskusji i podejmowania decyzji, w którym każda osoba zamieszkująca teren gminy decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu gminnego lub też publicznego.
Głównym celem budżetu obywatelskiego jest poznanie priorytetów w wydawaniu pieniędzy przez samych członków danej wspólnoty.
Kolejnym punktem jest wybór delegatów budżetowych, to osoby, które reprezentują lokalne społeczności.
Następnie bardzo ważne jest wsparcie techniczne ze strony radców miejskich.
Kolejnym punktem są debaty i głosowania nad priorytetowymi wydatkami w tym także place zabaw budżet obywatelski.

Ogólne zadowolenie

Najprzyjemniejszym punktem budżetu obywatelskiego jest wdrożenie wszystkich pomysłów, które mają znaczący wpływ na jakość życia mieszkańców. Wszelkie badania oraz praktyka miast, które korzystają z takich form demokracji pokazuje, że wzrasta poziom zadowolenia mieszkańców z życia na danym obszarze oraz poprawia się jakość życia.
Ludzie są zadowoleni z usług publicznych i chętnie z nich korzystają. Władze miasta stają się zdecydowanie bardziej wiarygodne.
Dzięki takim projektom osoby wykluczone ze społeczności mogą brać udział w życiu publicznym, a później po skończonym projekcie wszyscy razem mogą się cieszyć z wykonanego projektu. Dzieci mogą odwiedzać na place zabaw budżet obywatelski, a nie przez wiele godzin grać w gry na komputerze, które niszczą oczy tak młodego człowieka oraz zatrzymują rozwój emocjonalny.