Plac zabaw z nakrętek – hit czy kit?

Plac zabaw jest miejscem, do którego ciągnie każde dziecko, ale również dorosły! To właśnie tam nawiązują się pierwsze znajomości, przyjaźnie. Rodzice mogą bez skrępowania porozmawiać z innymi opiekunami, podzielić się swoimi zmartwieniami, wszelkiego rodzaju problemami wychowawczymi, domowymi. Nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak drugi rodzic, który wie, że rodzicielstwo nie zawsze jest słodkie, ale łączy się z pobudkami w nocy, trudnym łączeniem pracy zawodowej i życia domowego.

Bogate zaoptarzenie

Mamy do wyboru całą masę placów zabaw. W większości są to standardowe huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice. Nic ciekawego. Nie są specjalnie wkomponowane w to, co dookoła nich. Nie nawiązują w żaden sposób do charakteru przestrzeni w jakiej się znajdują. Są jednak place zabaw, które znacznie odbiegają od tej normy. Mamy do czynienia z dźwiękowymi placami zabaw, wodnymi, takimi z fontannami albo typowo wspinaczkowym. Ale czy ktokolwiek słyszał o czymś takim, jak plac zabaw z nakrętek? Nie? A szkoda! To nowy sposób tworzenia miejsca przyjaznego dla dzieci.

Nakrętki PET

Ekologiczny plac zabaw z nakrętek powstaje w całości właśnie z tego materiału. W Polsce istnieje już kilka takich miejsc, gdzie nakrętki zostały wykorzystane jako materiał do zbudowania placu zabaw. Plac zabaw z nakrętek bardzo często angażuje okolicznych mieszkańców. Przeprowadza się zbiórki nakrętek PET. Jak widać plac zabaw z nakrętek jest rozwiązaniem niestandardowym, jest to pewna alternatywa, którą można naprawdę fantastycznie wpleść w cel zbudowania silnej społeczności.
Do wybudowania placu zabaw z nakrętek potrzebnych jest około 750 tysięcy nakrętek. Koszt wybudowania szacowany jest na około 100 tysięcy złotych. Plac zabaw z nakrętek jest w pełni bezpieczny i wytrzymały. Nie są mu straszne wichury, deszcz, działanie promieni słonecznych. Do zbiórki nakrętek PET możemy zachęcić okoliczne szkoły i przedszkola. Kto odmówi, jeśli dzięki tak małemu gestowi jak zebranie nakrętek pomoże w stworzeniu wyjątkowego miejsca jakim jest plac zabaw?