Oprogramowanie Gastro POS – czemu warto na nie postawić?

Oprogramowanie POS służy do ułatwiania pracy kelnerów oraz kucharzy i szkolenia nowych pracowników, zarządzania lokalem oraz finansami. Jest to system obsługi klienta oraz pomoc w zajmowaniu się całym lokalem – bardzo szybki i intuicyjny. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czemu warto postawić na Gastro POS.

System, który sprawdzi się w każdym lokalu

Gastro POS sprawdza się zarówno w małych barach i restauracjach jak i całych sieci gastronomicznych. Oprogramowanie to zapewnia wielką wygodę w obsłudze klienta jak i samego systemu. Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest system logowania się pracownika za pomocą pinu, karty bądź odciskiem palca. Pozwala to na kontrolę pracownika, jego dostępu oraz podział uprawnień. Pozwala również rejestrować czas pracy. Ekran startowy jest intuicyjny i dostosowany do danego lokalu. Przedstawia graficzną prezentację dań z podziałem na grupy np: śniadania, obiady, desery, kolację. Kolejną wartą podkreślenia funkcją jest możliwość dowolnego kreowania potraw na potrzeby klienta oraz dodawanie komentarzy do zamówionej potrawy np: „bez soli”. Dzięki temu oprogramowaniu można ustalić również ceny zależne od godziny bądź dnia.

Proste zarządzanie, bardziej efektywna praca

Ostatnią funkcją o której będzie mowa jest możliwość ustalania dowolnego rabatu oraz modyfikacja rachunku przed i po zamówieniu – każdy więc błąd będzie mógł być odpowiednio skorygowany. Pozwala również na kończenie sprzedaży za pomocą faktury VAT, paragonu fiskalnego i niefiskalnego. Pozwala również na wydawanie posiłków z dowozem. Oprogramowanie wysyła automatycznie zamówienie do kuchni, co przyspiesza cały proces – od gotowania do podania. Kolejnym atutem oprogramowania POS jest występowanie innych programów tej samej firmy które łączą się i pozwalają na obsługe i zarządzanie restauracją na jeszcze wyższym poziomie. Na przykład wartym uwagi oprogramowaniem jest GastroSzef. Zapewnia kontrolę nad zasobami w magazynie. Przygotowuje raporty zgodnie z listą kupna i sprzedaży. Czyli tym co dzieję się na kasie z tym co kupujemy do lokalu. Może również połączyć się z Gastro Finansami, co da jeszcze większą kontrolę nad restauracją. Świetne ułatwienie prowadzenia jakiegokolwiek lokalu gastronomicznego.