Leczenie zaćma NFZ – wylecz swój wzrok bez ponoszenia kosztów

Wbrew pozorom zabieg usuwania zaćmy nie jest skomplikowanym procesem. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób przeprowadzany jest zabieg, to koniecznei przeczytaj ten artykuł.

Fakoemulsyfikacja – sposób na leczenie zaćmy

Metodą usuwania zaćmy jest z pewnością fakoemulsyfikacja. Bez wątpienia jest najchętniej stosowana. Takiego typu zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy, w olbrzymim skrócie określa się jako fako. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego typu urządzenia. Z reguły jest ono wyposażone w specjalnego typu wibrującą końcówkę ultradźwiękową. Wykorzystuje się ją w celu wyłącznie delikatnego niezwykle rozdrobnienia zaćmy, a następnie jej kompletnego usunięcia z naszego oka. Jeśli chodzi o sztuczną soczewkę to po zakończeniu takiego etapu chirurg przechodzi do umieszczania w naszym oku właśnie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Wszelkiego typu nowoczesne soczewki, które stosuje się w chirurgii zaćmy wykonywane są bez wątpienia z niezwykle wytrzymałych materiałów. Oczywiście ich aplikacja, dzięki fakcie, że pozostają zawsze zwinięte, odbywa się wyłącznie poprzez bardzo małe nacięcie. Jest ono zaledwie wielkości około 3 mm. Bez wątpienia dopiero po umieszczeniu na tym właściwym miejscu będą przybierać one swój prawdziwy i zupełnie naturalny kształt.

Jakie soczewki są najlepsze?

Trzeba przyznać bez wątpienia, że sztuczne soczewki w coraz lepszy i bardziej wyrafinowany sposób będą również naśladować funkcje zdrowej soczewki. Posiadają one w niektórych przypadkach nawet filtry UV, które będą w delikatny bardzo sposób chronić wnętrze naszego oka przed szkodliwym promieniowaniem. Posiadają one jeszcze do tego wszystkie odpowiednie parametry optyczne, które będą pozwalać widzieć nam ostry obraz w praktycznie całym polu. Leczenie zaćma NFZZ to brak kosztów dla pacjenta. Warto decydować się na taką metodę, nawet jeśli trzeba by było leczyć się poza granicami kraju. Jeśli chodzi o leczenie zaćma NFZ za granicą, to Polacy najchętniej odwiedzają Czechów. Po samej operacji i całym zabiegu ostrość naszego wzroku będzie stopniowo i z dnia na dzień poprawiać się. Dla zdecydowanej większości pacjentów, którzy przeszli operację zaćmy razem ze wszczepieniem sztucznej soczewki, to przede wszystkim nie potrzeba będzie już nigdy więcej nosić okularów codziennie. Z kolei do pracy z bliska niezbędne będą z całą pewnością okulary z soczewkami skupiającymi. Najlepiej jakieś plus 4 dioptrie.